Anglų kalbos studija

Mokytis smagu!

Anglų kalbos kursai Vilniuje ir Kaune

Weekend Who?! žinių mainų savaitgaliai moksleiviams

Weekend Who?! žinių mainų savaitgaliai moksleiviams

Pasirinkite preliminarias datas, jas galėsite keisti likus ne mažiau nei savaitei iki suplanuoto renginio pradžios. 

 

Registracijos anketa dalyviams: Registruotis galite čia

Registracijos anketa pranešėjams: Registruotis galite čia

Informacija norintiems tapti pranešėju: kviečiame ne vyresnius nei 28 m amžiaus pranešėjus, išmanančius savo temą ir norinčius savo įžvalgomis pasidalinti su moksleiviais. Pranešėjai gali atvykti tik į savo pranešimą arba likti visam savaitgaliui. Pranešimas turi būti paruoštas anglų kalba.  

Žinių mainų savaitgaliai anglų kalba skirti 13-19 metų moksleiviams, kurių anglų kalba siekia bent B1 lygį. Veiksmas vyksta AKS Anykščių stovyklavietėje, dalyviai šaltuoju sezonu gyvena savo įsirengtame guolyje šildomame name su visais patogumais, šiltuoju sezonu - savo atsivežtose palapinėse.  Išankstinėms dalyvių registracijoms taikoma mažiausia kaina.

VIETA: Anykščių rajonas, AKS stovyklavietė (vienkiemis, toli nuo visko). Apie 110 km nuo Vilniaus, 120 km nuo Kauno, 75 km nuo Panevėžio, 20 km nuo Utenos ir 18 km nuo Anykščių. Stovyklavietė ežeringoje vietovėje, greta net keturi ežerai - iki artimiausio apie 7 minutės pėstute, iki dailiausio - apie 20 minučių. Parduotuvė pėsčiomis nepasiekiama, atsivežkite viską, ko jums prireiks. Stovyklavietėje - trys namai bei palapinių miestelis. Veiklos vyksta lauke arba viduje, priklausomai nuo oro. 

KALBA: pagrindinė kalba - anglų kalba; kai kurie vadovai taip pat reikalui esant susikalba lietuviškai, rusiškai, vokiškai ir prancūziškai. 

KALBINĖ VEIKLA: visa veikla vyksta tik anglų kalba (nerekomenduojama žemesnio nei B1 lygio dalyviams). Savo lygį galite pasitikrinti ŠTAI ČIA.     

UŽIMTUMAS: žinių mainų savaitgalių veikla pagrįsta nuolatiniu bendravimu, tikslas - jaustis komanda, užimtumas labai didelis.

APGYVENDINIMAS: šaltuoju sezonu dalyviai gyvena savo įsirengtame guolyje šildomame name su visais patogumais, šiltuoju sezonu - lauke, savo atsivežtose palapinėse. Palapinių miestelis įsikūręs visiškai šalia mokytojų erdvės, tad dalyviai nepaliekami be priežiūros. Didelė dalis dalyvių būna jau anksčiau pas mus lankęsi vaikai, kurie puikiai žino taisykles ir labai padeda užtikrinti tvarką bei saugumą renginyje.

PATOGUMAI : dušai, karštas vanduo, vidaus tualetai, elektra. Šiltuoju metų laiku smarkaus lietaus atveju galima nakvoti name. 

MAITINIMAS:  suteikiamas pilnas maitinimas. Galima atsivežti savo skanėstų smaguriavimui laisvu laiku, ypač dalinimuisi su naujais draugais prie laužo. Dėmesio: jei jūsų vaikas turi specialių mitybos pageidavimų, ypač stiprių alergijų dažnai pasitaikantiems produktams, įdėkite vaikui to, ką jis gali valgyti, nes pateikti visiškai atskiro meniu dalyviui neturime galimybės, tiekiame tik įprastą bei vegetarišką variantus. 

ATVYKIMAS:  atvykimą iki AKS stovyklavietės dalyviai organizuojasi savarankiškai. Jei neturite galimybės atvykti automobiliu, informuokite mus, pamėginsime jus įsodinti į kitų dalyvių ekipažą. Taip pat galime jus paimti nuo Utenos autobusų stoties. Dalyvių laukiame  penktadienį vakare, ne anksčiau 18 val., kuomet atsidaro vartai.

GYVŪNAI:  stovykloje tikrai bus šunų, greičiausiai du arba trys. Nepikti, socialūs, bet jei esate alergiški, atsižvelkite.  

TAISYKLĖS:  stovykloje apribotas naudojimasis telefonais ir kompiuteriais bei planšetėmis, šie prietaisai visada būna pas vadovus, o dalyviams naudotis išdalinami vakarais pusvalandžiui. Esant reikalui tėvai gali susisiekti tiesiogiai su vadovais. Stovykloje griežtai draudžiamas alholis, cigaretės ir bet kokios rūšies svaigiosios medžiagos. Mokytojai stovykloje taiko nulinio patyčių toleravimo programą. Pažeidę taisykles dalyviai tą pačią dieną sodinami į autobusą namo. 

ORGANIZATORIUS: žinių mainų savaitgalius organizuoja, kuruoja, derina ir į visus klausimus atsako AKS CEO Aurelija Paunksnė Ignotė. 

KAINA: priklauso nuo renginio rezervacijos datos (rezervacijos data laikoma depozito gavimo data):

užsiregistravus likus daugiau nei savaitei iki renginio datos: 30 EUR

užsiregistravus likus mažiau nei savaitei iki renginio datos: 45 EUR

! Maitinimas ir depozitas į nurodytas kainas jau įskaičiuoti !     

KITI SVARBŪS REIKALAI: sveikatos pažymos kopija (ta pati, kurią pateikėte mokyklai), tėvų sutikimas, bent  B1 lygio anglų kalbos žinios, palapinė (gegužės, birželio bei rugpjūčio mėnesiais), čiužinukas, miegmaišis, pagalvė, sulankstoma kėdė, indai, šiltos kojinės ir higienos priemonės, priemonės nuo vabzdžių (pagal sezoną), gera nuotaika, smalsumas, noras dalintis ir nusiteikimas nesukti galvos dėl smulkmenų.

Žinių mainų savaitgaliai patiks tiems, kas  

  • mėgsta naujas pažintis ir anglų kalbą 
  • stengiasi nuolat plėsti savo akiratį
  • norėtų susipažinti su visais dalyviais, jaustis saugus, o ne pasimesti minioje ir bendrauti tik savų ratelyje - AKS renginiuose optimalus dalyvių skaičius = sklandus bendravimas, integracija, glaudus bendradarbiavimas su vadovais ir jokių patyčių 
  • mėgsta būti gamtoje, nebijo lietaus, laužo kvapo ir gyvūnų 
  • mėgsta iššūkius, užduotis, darbą grupėje 
  • drąsiai klausia, smalsauja, tyrinėja, domisi 
  • neturi priklausomybės nuo ekrano (kokios rūšies jis bebūtų) arba norėtų tokios atsikratyti bent trumpam     

Padrąsinimas vaikinams, mėgstantiems anglų kalbą, bet bijantiems, kad kalbiniuose renginiuose  didžiausią dalį dalyvių sudaro merginos (mes tiek daug kartų raminome šiuo klausimu skambinančius mums telefonu, kad galiausiai nutarėme apsidrausti ir paskelbti viešai) - ne, mūsų  renginiuose nebūna VIEN tik merginos; lyčių pasiskirstymas dauguma atvejų 60%  merginų ir 40% vaikinų, tad registruokitės drąsiai. 


2020 ŽINIŲ MAINŲ SAVAITGALIŲ  DATOS IR TEMOS 

Pranešėjų vardai tikslinami likus ne mažiau kaip šešioms savaitėms iki renginio ir patvirtinami likus bent vienai savaitei iki renginio. 

2020 sausio 24-26: WHO DAT? //Žymūs, žiūrimi, skaitomi ir atpažįstami - visi tokie, kaip jūs, bet ne visai. Kaip jie išpopuliarėjo, kokia to kaina, koks visa to tikslas ir ko iš jų galime išmokti?// Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 vasario 14-16: WHO QUEER? //'Norma' ir užribis, kasdienybė spintoje ir sunkūs sprendimai - kaip priimti, suprasti ir džiaugtis, nesvarbu, savimi ar kitu? Tolerancijos mainai ir safe place kūrimas, santykiai su tėvais. // Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS   //Dėmesio, iškart po šio žinių mainų savaitgalio AKS stovyklavietėje vyks Valentino dienos išvykstamoji stovykla, kviečiame registruotis į abu renginius iš eilės ir po mainų savaitgalio pasilikti stovykloje!

2020 kovo 13-15: WHO LITHUANIA? //Studentai iš užsienio, gyvenantys Lietuvoje; Lietuva jų akimis, jų asmeninės patirtys kasdien bendraujant su mumis. Švietimo sistemų skirtumai jų šalyje ir Lietuvoje. Lietuviškos keistenybės, kurių patys nepastebime. Kultūriniai mainai ir klausimai apie viską. // Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS  

2020 balandžio 17-19:  WHO CASH? //Tie, kuriems nesisėdėjo mokyklos suole, universitetas apskritai neatrodė įdomus, galvoje virė verslo idėjos ir jas reikėjo įgyvendinti tučtuojau! Jaunųjų verslininkų sėkmės ir nesėkmės istorijos, praktiniai patarimai ir draugiškos patirties dalybos // Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS  //Dėmesio, prieš pat šį žinių mainų savaitgalį vyks RE-SPRING išvykstamoji pavasario stovykla, kviečiame registruotis į abu renginius iš eilės ir po stovyklos pasilikti žinių mainų savaitgalyje!

2020 gegužės 15-17:  WHO SMART? //Protingiausi Lietuvos moksleiviai, didžiausi gudragalviai, sunkiausių uždavinių sprendėjai, problemų naikintojai ir išradėjai! Kas tarp jų visų bendro? Ar jie visi temoka graužti knygas ir kelti ranką per pamoką? Kaip juos auklėjo? Kas jiems lengviausia ir kas - sunkiausia? Ar jų šeimoje visi tokie protingi? Ar jie yra kada gavę dvejetą? Ar jie planuoja tapti mokslininkais? Išklausinėsime, ko tik galėsime! // Dalyvių vietų skaičius: 45. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 birželio 12-14: WHO DIFFERENT? //Beveik tokie pat, bet šiek tiek kitokie - kitaip juda, kitaip mąsto, kitaip mato. Kuo skiriasi jų diena nuo mūsiškės? Kaip galime jiems - ir sau - padėti suprasti vieni kitų poreikius? Kaip nepersistengti su užuojauta ir pagalbos siūlymu? Kad galėtume suprasti, visų pirma reikia susipažinti!  //Dalyvių vietų skaičius: 45. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 rugpjūčio 28-30: WHO STRONG? //Greičiausi, stipriausi, šokliausi ir taikliausi - sporte -iausių būna visokių! Išklausinėsime, kaip sekėsi ilga kelionė iki pirmo laimėjimo, iš kur ateina motyvacija nepasiduoti ir kokių dalykų nutinka net patiems -iausiams! Pasimokysime apie žmogaus kūną, sužinosime, kokiai sporto rūšiai kurie raumenys ar įgūdžiai gelbėja labiausiai, jei pavyks, pamatysime, kaip atrodo įprasta kasdienė treniruotė. Pasidžiaugsime kitų laimėjimais ir galbūt rasime įkvėpimo patys pakelti užpakalį nuo kompiuterio dažniau, nei iki šiol! //Dalyvių vietų skaičius: 45. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 rugsėjo 18-20: WHO VOLUNTEER? //Ne viskas matuojama pinigais! Vienas paprasčiausių ir nieko nekainuojančių būdų prisirinkti nepakartojamų įspūdžių ir įgyti patirties - savanorystė. Kur galima savanoriauti? Nuo ko pradėti? Kaip išsirinkti sau tinkamą sritį? Kaip atskirti savanorystę nuo išnaudojimo?  //Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 spalio 23-25: WHO PRO? //Mes visi neblogai mokame daugelį dalykų, tačiau tarp mūsų yra tokių, kurie kažką moka LABAI gerai, įspūdingai gerai, neįtikėtinai gerai! Kaip jiems tai pavyksta? Ar juos palaiko aplinkiniai? Ar jų gebėjimas neša kokios naudos? Ar galėtume pakartoti jų sėkmę patys? Pasiklausysime istorijų, pasidalinsime savosiomis, įsitikinsime, kad mes visi labai panašūs, nors ir baisiai skirtingi. //Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS// Dėmesio, iškart po šio žinių mainų savaitgalio AKS stovyklavietėje vyks Helovino išvykstamoji stovykla, kviečiame registruotis į abu renginius iš eilės ir po mainų savaitgalio pasilikti stovykloje!

2020 lapkričio 20-22: WHO ADDICT? //Priklausomybę įgyti nesunku - užtenka neturėti valios nustoti daryti tai, kas teikia daug malonumo. Kai kurios priklausomybės nelabai ką keičia, sakykime, jei labai mėgstate batus, tiesiog nuolat išleisite jiems daug pinigų, tačiau didesnės žalos vargu, ar pridarysite. Deja, priklausomybių būna ir rimtesnių - priklausomybė nuo alkoholio, narkotikų, savo tam tikro atvaizdo veidrodyje, kompiuterinių žaidimų, the list goes on. Pasistengsime surasti ir sukviesti pasidalinti istorijomis tuos, kuriems pavyko išsikrapštyti - nuo ko viskas prasidėjo, kaip vystėsi, kas nutiko, kad teko gelbėtis. Kartais pavyksta mokytis ir iš svetimų klaidų! //Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS

2020 gruodžio 18-20: WHO STUDIES WHAT? //Ką studijuoti? Dar sudėtingiau, nei 'ką apsirengti'. Variantų renkantis studijas tiek daug, o praktiškai nepabandžius sunku spėti, kas jums labiausiai patiks. Pakviesime kelis skirtingų profesijų studentus, kad jie papasakotų, kaip rinktis sekėsi jiems ir galbūt pakištų gerų minčių, jums darant savo svarbųjį pasirinkimą! Kartais naudinga suprasti ne tik, kas jums patinka, bet ir kas TIKRAI ne :) //Dalyvių vietų skaičius: 25. Pranešėjų skaičius: 5.// REGISTRUOTIS


KAIP REGISTRUOTIS:

Registruotis galite čia

Per tris dienas nuo registracijos atlikite 20 EUR depozitinį mokėjimą už žinių mainų savaitgalį (jis negrąžinamas); pagal depozito gavimo datą bus priskirta renginio kaina, kaip nurodyta kainų informacijoje aukščiau. 

Gavę depozitinį 20 EUR mokėjimą, automatiškai rezervuojame jums vietą renginyje.  Paskutinį trečiadienį prieš žinių mainų savaitgalį atsiunčiame Renginio sutartį, Tėvų sutikimo pavyzdį, Taisyklių sąrašą, (pasirašytus dokumentus atsivešite į Renginį arba galėsite atsiųsti skanuotus el. paštu), Daiktų sąrašą ir Nuorodas, kaip atvykti;

Likusią sumą už žinių mainų savaitgalį sumokėsite pavedimu prieš pat renginį arba grynais jau atvykę į vietą. 

Į visus kilusius klausimus mielai atsakysime el. paštu, telefonu arba, jei užsuksite pas mus -  gyvai. Iki susitikimo savaitgalį!


Žemiau pateikiamas šabloninis tvarkaraštis. Jo struktūra kiekvieną savaitgalį panaši, bet visiškai keičiasi temos, pranešėjai ir veiklos.


Penktadienis:

18:00 Arrival of participants, unpacking, settling in

19:30 Opening circle with hot tea, sharing your expectations, getting to know each other better

20:30 Team building activities

21:30 Topic presentation, Introduction of tomorrow's presenters 

22:15 Questions workshop (preparing questions for tomorrow's presenters)

23:00 Evening circle 


Šeštadienis:

09:00 Wake up 

09:30 Breakfast 

10:15 Morning circle 

11:00 Presenter 1

12:00 Presenter 2

13:00 Presenter 3

14:00 Lunch 

15:00 Presenter 4

16:00 Presenter 5

17:00 Group work: Presentation based workshop  

18:30 Dinner and Cleaning time 

20:00 Movie by the topic and Discussion 

22:30 Evening Circle 


Sekmadienis:

09:00 Wake up 

09:30 Morning circle 

10:00 Breakfast 

11:00 Feedback session, yesterday's highlights

13:00 Cleaning Time 

14:00 Good Bye (Tears Optional)