Anglų kalbos studija

Learning is Fun!

English Language Courses in Vilnius and Kaunas

Anglų kalbos artikeliai paprastai, greitai ir nemokamai!

Anglų kalbos artikeliai paprastai, greitai ir nemokamai!

Anglų kalbos ARTIKELIAI daug kam atrodo baisus rūpestis. Bėda tame, kad jie išties nėra lengvas dalykas :)

Patarimas tiems, kas dar mokosi mokykloje: deja, bet jums reikia mokytis visas išimtis (kalnai, laikraščiai, gatvės, viešbučiai...), nes jūsų to paklaus egzamine.

Patarimas tiems, kas jau nebesimoko mokykloje ir anglų kalbos reikia "dėl savęs'': šiukštu nesimokykite visų išimčių, nes jų gyvenime neprireiks, o nervų išgadinsite daug, logikos ten jokios (tarkime, THE vartojamas išskirtiniams objektams. Tačiau štai viršukalnės, kurios yra neginčijamai išskirtiniai ir unikalūs objektai, visiškai negauna jokių artikelių, tarsi kokie neskaičiuojami padarai).

Jei jums artikeliai kelia daug rūpesčių, pamėginkite įsiminti:

*Taip, artikeliai yra vartojami, kai anglai kalba tarpusavyje. Taip, jie juos vartoja be klaidų. Ir taip, jus gali ne taip suprasti, jei artikelį pavartosite su klaida (kad ir situacija su going to hospital arba going to the hospital. Pirmuoju atveju jūs gulatės į ligoninę, antruoju vykstate kažko lankyti ar langų valyti, bet ne sirgti. Va ir pasakysit kažkam, kad going to hospital, ir bus išpūstos akys.)

*Artikeliai anglakalbiams yra natūralus reiškinys. Mes juos suvokiame kaip atskirą bereikšmį, situaciją apsunkinantį žodį, o anglams tai- reikšminis ir dargi labai svarbus žodeliukas. 

*Rinkdamiesi artikelį (jei tai ne išimtinis atvejis) galvokite ne apie taisykles (blogiausia taisyklė yra toji, kurią išmokote kokioje trečioje klasėje, kad kai objektas minimas pirmąkart, tai vartojame a, o kai jau antrąkart, tai the. Šita taisyklė realiame gyvenime praktiškai niekada nepasiteisina), o apie artikelio konkrečioje vietoje PRASMĘ. Artikelis reiškia VIENAS IŠ DAUGELIO, arba BET KURIS.  Tarkime, sakydami, I bought a house, jūs parodote, kad apie tą house klausytojas nieko nežino, ir jūs jam pristatote savo pirkinį- aš įsigijau belekokį ten namą. O jau pasakę I met Peter by the house today jūs signalizuojate klausytojui, kad kalba eina apie namą, kurį jis turėtų žinoti esant. Apskritai toji ''žinojimo'' ir ''nežinojimo'' sąvoka labai sunkiai apčiuopiama, bet pasipraktikavus įkandama. Mes rekomenduojame skaityti absoliučiai bet kokius angliškus tekstus ir kaskart stoti prie artikelio klausiant savęs- aha, ir kodėl būtent šitas šičia? per laiką pastebėsite tendencijas ir imsite ''užuosti'', kur koks artikelis labiausiai tiktų.

*Nepalikinėkite daiktavardžių visai be artikelių galvodami, kad taip įvelsite mažiau klaidų. Geriau klaidingas artikelis, nei jokio- apskritai labai retai kada daiktavardis paliekamas be artikelio. Tai būna arba atvejis, kai daiktavardis neskaičiuotinas (sugar), arba kai itin abstraktus (love). Bet vėlgi, visur būna išimčių.

Keletas pavyzdžių, kaip mąstyti, renkantis artikelį:

*TAKSISTO pavyzdys. Tekstas apie tai, kaip jūs išeinate į gatvę, pamojate pirmam pasitaikiusiam taksi, ir paklausiate vairuotojo, ar jis žino tokį anokį adresą. Šiuo atveju taksi bus su artikeliu a, o taksistas- the. Kodėl, juk juos abu matote pirmą kartą? Aha, va ir nepasiteisina jau anksčiau minėta trečios klasės taisyklė. OK, taksi tikrai aišku, kad bet kokia- išėjot į gatvę, mostelėjot, nieko apie ją nežinot. Bet štai taksistas turi vieną aplinkybę, kuri jį padaro išskirtiniu taksistu jums stovint prie pagautos taksi- taksistas yra vienintelis, kurį rasite toje sustabdytoje taksi. Tas taksistas, kuris sėdi sustabdytoje taksi. Labai keistai skambėtų I stop a taxi and ask a driver (sustabdau taksi ir paklausiu bet kurio vairuotojo- bet kurio iš kelių galimų?)... 

*ATLOŠO pavyzdys. Tekstas apie tai, ką matote kambaryje, į kurį iėjote pirmąsyk gyvenime: I see a table, a tv, a chair, and on the back of  the chair there is a sticker... Kodėl the back, juk ir atlošą matote pirmą kartą? Čia panašiai, kaip su taksistu- kėdė turi vienintelį atlošą, ir tai yra aplinkybė, padaranti šį atlošą išskirtiniu. Jei kalbėtumėte apie kėdės koją, galėtumėte sakyti a, mat kėdė turi bent tris kojas pasirinkimui, o štai atlošo- ne. 

*LANGO pavyzdys. Tekstas apie tai, ką veikiate parduotuvėje- I take a carton of milk from the fridge, look around, go towards the till and on the way check my reflection in the window. Kodėl negalite pasižiūrėti, kaip atrodote, in a window? Dėl labai paprastos priežasties- kaip atrodote, matote tik viename lange vienu metu. Nebent esate keistoje patalpoje vien iš langų (o įmanoma!). Vadinasi, eidamas galite pasižiūrėti, kaip atrodote, tik tame lange, kuriame tuo metu atsispindite. Aplinkybė, kad vienu metu atsispindite tik viename lange lemia, kad tas langas, kuriame matotės, yra unikalus ir nusipelno artikelio the


AR ŽINOTE SAVO ANGLŲ KALBOS LYGĮ? ČIA JĮ GALITE PASITIKRINTI NEMOKAMAI!

Lengviausias būdas išmokti kalbos - bendraujant! 

MOKSLEIVIUS KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE VASAROS - ir ne tik - STOVYKLŲ ANGLŲ KALBA

SUAUGUSIUOSIUS KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE ŠNEKAMŲJŲ ANGLŲ KALBOS PAMOKŲ!