1. Pradinis
  2. Kaip geriau mokytis anglų kalbos, grupėje ar individualiai?
Naujienos

Kaip geriau mokytis anglų kalbos, grupėje ar individualiai?

Paskelbta 2021-02-10
Dalintis:

Nusprendėte pradėti lankyti anglų kalbos pamokas ir jums liko tik pasirinkti mokytis individualiai ar grupėje? Abu mokymosi būdai turi ir savo privalumų, ir trūkumų, kuriuos mes dabar aptarsime. Tikiuosi, pagelbėsiu jums apsispręsti!

Tikslai. Pamokų tipo pasirinkimas priklauso nuo jūsų tikslų. Jei jums reikia prisiminti tam tikrą gramatiką ar žodyną ir jūs gan tiksliai žinote, kokiose srityse jums reikia pagalbos, geriausia rinktis individualias pamokas. Mokydamiesi individualiai, galėsite paprašyti savo mokytojo susitelkti ties konkrečiomis temomis, kurios gali nebūti aptartos grupinėse pamokose, arba skirti daugiau laiko tam tikriems įgūdžiams, pavyzdžiui, kalbėjimui ar klausymui. Kita vertus, jei neturite konkretaus tikslo ir norite patobulinti savo anglų kalbą bendrąja prasme, grupinės pamokos jums tiks ne ką mažiau.

Laikas. Savaime suprantama, kad mokydamiesi grupėje negausite tiek pat mokytojo laiko ir dėmesio kaip individualiose pamokose. Grupėse gali pasitaikyti dalyvių, kurie dominuoja pokalbiuose, tuo tarpu kiti kartais jaučiasi negavę pakankamai laiko, ypač jeigu jiems sunku pasireikšti bendraujant su naujais žmonėmis. Individualiose pamokose jūs esate dėmesio centre kiekvieną pamoką. Jūs turite daugiau laiko kalbėti ir užduoti klausimus, nelaukdami savo eilės ir nesijaudindami dėl kitų nuomonės ar lūkesčių.

Tvarkaraštis. Jei turite nusistovėjusį, nuspėjamą tvarkaraštį, jums tiks tiek grupinės, tiek individualios pamokos. Į pamokas ateisite konkrečiomis dienomis konkrečiu laiku, pamokų datas galėsite suplanuoti gerokai į priekį ir nesijaudinti dėl netikėtumų. Kita vertus, jei jūsų grafikas yra šiek tiek chaotiškas ir jums kartais gali prireikti atšaukti ar pakeisti pamokos dieną ar laiką, individualios pamokos yra geresnis pasirinkimas. Jeigu laiku informuosite mokytoją, galėsite atšaukti ar perkelti individualią pamoką į kitą dieną be jokių problemų. Didelė dalis mokinių, kurie mokosi individualiai, pažymi, kad tokias pamokas kur kas patogiau planuoti, jei dažnai keliauji, dirbi slenkančiu grafiku, tenka dirbti viršvalandžius ir panašiai. 

Socialinis aspektas. Ar jūs esate labiau bendraujantis ar drovus žmogus? Ar jums lengva kalbėti grupėje ar nerimaujate vien apie tai pagalvoję? Socialinis aspektas yra labai svarbus renkantis studijas grupėje ar individualiai. Jei žinote, kad kiti mokiniai (net jei vos keli) trukdys jums, nes jūs nuolat nerimausite dėl to, ką jie galvoja apie jūsų akcentą ar padarytas klaidas, galbūt grupinės pamokos ne jums. Kita vertus, jei esate komunikabili asmenybė, mokymasis grupėje suteiks ne tik motyvacijos (ir galimybę kitiems parodyti savo pažangą), bet ir leis susirasti mokymosi bičiulių ar net gerų draugų. Galiausiai, jei neturite viešojo kalbėjimo įgūdžių ir žinote, kad jums reikia tobulėti dėl darbo ar tiesiog dėl savęs, kaip geriau pradėti, nei apsuptam žmonių, kurie yra toje pačioje valtyje kaip ir jūs?

Finansinis aspektas. Kaip ir su viskuo gyvenime, kai renkatės pamokų tipą, turite atsižvelgti į savo finansines galimybes. Nors apskritai individualios pamokos suteikia daugiau laisvės ir yra efektyvesnės, jos taip pat yra ir tris - keturis kartus brangesnės, nei grupinės, nes mokytojas savo laiką skiria tik jums. Grupinės pamokos daugeliui finansiškai prieinamesnis variantas, jos turi nemažai ir kitų privalumų, pavyzdžiui, galimybę susirasti naujų draugų ir įveikti viešo kalbėjimo baimę. Trečias pasirinkimas yra dvejų būdų derinys: individualios pamokos poroje. Jei turite draugą, kuris turi panašų lygį kaip jūs ir nori tobulėti, galite mokytis kartu. Jūs ne tik sumažinsite savo išlaidas perpus, bet ir turėsite galimybę praleisti daugiau laiko su savo draugu, darydami kažką įdomaus ir naudingo jums abiem. Jei tokio draugo (study buddy) neturite, galite registruotis pamokoms poroje ir mes jums tokį draugą pasistengsime surasti!

Kadangi jūs jau padarėte pirmą žingsnį ir nusprendėte pradėti mokytis (o tai jau yra daug!), dabar jums beliko išsiaiškinti, kokie aspektai jums yra svarbiausi ir pasirinkti jums tinkamiausią mokymosi būdą. Kad ir kurį variantą pasirinksite, visada esate laukiami AKS! Aš ir visas būrys mano kolegų dirbame tam, kad mokymasis jums teiktų džiaugsmą, o rezultatų nereikėtų laukti labai ilgai. 

Linkėjimai

AKS mokytoja Olga