1. Pradinis
  2. Kaip išmokti anglų kalbą nemokamai?
Naujienos

Kaip išmokti anglų kalbą nemokamai?

Paskelbta 2020-11-12
Dalintis:

Jums reikia anglų kalbos. Dabar.

Anglų kalbos kursai - ne visiems prieinama išeitis. Pinigus kainuoja, laiką, sunku išsirinkti tinkamą mokyklą ir grupę, tiek daug skirtingų mokytojų... 

Pasitikrinkite tris dalykus:

1. Ar esate pakankamai beviltiškoje situacijoje, t.y., tikrai norite mokytis?

2. Ar galite mokymuisi skirti bent pusvalandį KASDIEN?

3. Ir - svarbiausia - ar turite internetą?

Jei bent į vieną klausimą atsakėte neigiamai, panašu, kad anglų kalbos jums labiau reikia, nei norisi - tokiais atvejais padėti sudėtinga, o mokytis neefektyvu, nuolat atsiranda trukdžių ir pasiteisinimų. Apsvarstykite savo motyvaciją, laiko paskirstymą ir įsigykite greitą namų internetą, jei to vis dar nepadarėte. 


O jei į visus klausimus atsakėte teigiamai, pats metas pradėti. 

Pradžiai griebkitės VISŲ žemiau išvardintų dalykų. 

Teisingai, VISKO vienu metu. 

*Nuo šiol klausykitės tik 'BBC radio'. Nėra daugiau nė vieno radijo, kurį bent pusė jį klausančių įsijungtų vienu tikslu- ne išgirsti žinias, o palavinti ausį anglų kalbai. Net jei nieko nesuprantate, klausykite - jei ne po mėnesio, tai po metų imsite jausti, kad ne tik GIRDITE, bet ir SUPRANTATE. Nevertinkite savo tempo. Koks jis yra, toks jis puikus. 

*Įsigykite daug lipnių lapelių. Ant jų rašykitės visus naujai aptiktus žodžius ir klijuokite VISUR, kur įmanoma. Geriausiam rezultatui pasiekti kas savaitę reikėtų perkelti lapelius į mažiau matomą vietą, tada į dar mažiau, o tada jau išmesti ir žodžius pilnai perikelti į savo atmintį. Variantas būtų, tarkime, naujai atrastus žodžius lipdyti ant kompiuterio ekrano, vėliau- ant šaldytuvo, dar vėliau- ant vidinių spintos durų.

*Įsigykite kartono lapelių, kuriuos galėsite nešiotis su savimi. Jų galite rasti daugelyje kanceliarijos parduotuvių, jie kainuoja mažiau nei eurą. Vienoje lapelio pusėje rašykite naujus žodžius, kitoje - jų reikšmes ir pavyzdžius. Būtų naudinga kas savaitę keisti užrašų spalvą, rašyti pradžioje, tarkime, juodu, tada žaliu, tada raudonu parkeriu- tokiu būdu matysite, kuriuos žodžius kada užsirašėte ir ar sekasi juos mokytis; gal kai kurie žodžiai pasirodys labai užsispyrę. Tokiu atveju perrašykite juos ant naujų kortelių kita spalva; daugeliui spalvos pakeitimas padeda, nors ir sunku tiksliai pasakyti, kodėl.

*Atsisiųskite savo mėgstamą serialą (jei neturite tokio - pamėginkite pvz. 'Atypical' (gan nesudėtingas, įmanoma žiūrėti be titrų net ir silpnesniems lygiams), YOU, Breaking Bad) ir žiūrėkite jį su angliškais titrais, be jokių lietuviškų pagalbų. Jei prie kiekvieno labiau nesuprantamo žodžio stabdysite vaizdą ir versitės žodžio prasmę, galima sakyti, jūs jau beveik išmokote viską, ko jums reikia. Būtinai būkite smalsūs!!! Jei didelės dalies teksto nesuprantate, kartokite seriją ar sezoną po kelis kartus, kol taps aiškiau. 

*Užsiregistruokite į tarptautinius kalbų mokymosi tinklalapius ir chatroom'us, kalbų mainų platformas. Atsirinkite, su kuo bendrauti, o su kuo - ne. Nemaža dalis užsiregistravusių nemokamose platformose ieško ne tik bendramokslių, bet ir romantinių santykių, tai nenustebkite, jei gausite abu. 

*Nepirkite brangių ir storų vadovėlių, nes tikrai iš jų nesimokysite. Geriausiu atveju įsigykite vieną tikrai gerą gramatikos knygą su daug daug pratimų ir BŪTINAI su atsakymais. Spręskite bent po kelias užduotis kasdien, ir būtinai išsiaiškinkite (kad ir tame pačiame chatroom'e) savo klaidas. Gramatikų būna įvairaus lygio - pasirinkite sau tinkamą. 

AR ŽINOTE SAVO ANGLŲ KALBOS LYGĮ? ČIA JĮ GALITE PASITIKRINTI NEMOKAMAI!

*Ieškokite savo mėgstamų dainų lyrics'ų (dainos žodžių) ir juos verskitės. Iš pradžių tai gali atrodyti neįveikiama užduotis, bet bent kartą ją įveikę, pamatysite, kiek ilgai atsiminsite taip sunkiai verstus sakinius.

Jei matote, kad sekasi judėti pirmyn, pamėginkite paaukoti truputį lėšų ir susirasti sau tinkamą mokytoją mokytis sau tinkamu tempu - kad ir kartą per mėnesį; tokiu atveju užtikrintai jaustumėte motyvaciją tęsti mokymąsi. Blogiausia bus, jei pradėsite ir eilinį sykį vėl užmesite. Suplanuoti susitikimai su mokytoju/-a paspartina užduočių atlikimą, primena, kad reikia judėti pirmyn, taip pat labai gelbėja, jei nerandate atsakymų/vertimo/paaiškinimo. Dirbant visiškai savarankiškai rizikuojate prarasti didelę dalį motyvacijos su kiekvienu akligatviu. 

Jei jau pradėjote, darykite viską, kad nestovėtumėte vietoje! 

Sėkmės visiems besimokantiems! :)


Lengviausias būdas išmokti kalbos - bendraujant! 

MOKSLEIVIUS KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE VASAROS - ir ne tik - STOVYKLŲ ANGLŲ KALBA

SUAUGUSIUOSIUS KVIEČIAME PRISIJUNGTI PRIE ŠNEKAMŲJŲ ANGLŲ KALBOS PAMOKŲ!