1. Pradinis
  2. Kaip išsirinkti stovyklą?
Naujienos

Kaip išsirinkti stovyklą?

Paskelbta 2021-02-23
Dalintis:

Šiame video Anglų kalbos studijos Stovyklų koordinatorė Aurelija pasakoja, ką svarbu žinoti, renkantis stovyklas ir kokių nesėkmių galima išvengti, laiku atsižvelgus į savo vaiko norus bei galimybes. 

Renkantis stovyklą, svarbu atsižvelgti į šiuos pagrindinius aspektus:

Vaiko amžių

Vaiko patirtį stovyklaujant

Vaiko prisirišimą prie namų ir šeimos

Vaikams iki 11 metų, neturintiems jokios stovyklavimo patirties, saugiausias būdas išmėginti save - užsiregistruoti į dienos stovyklą. Tokioje stovykloje nereikia nakvoti, veiklos vyksta nuo ryto iki vakaro, o dienos programai pasibaigus galima keliauti namo ir pailsėti nuo naujų patirčių, leisti viskam susigulėti. 

11 metų ir vyresniems vaikams dienos stovyklos dažnai nebeįdomios: viena vertus, tokio amžiaus dalyviai būna vyriausi pamainoje, kita vertus, jiems jau norisi vis didesnių iššūkių, radikalesnio aplinkos pakeitimo. Jei jaučiate, kad jūsų vaikas pats domisi stovyklomis, yra socialus ir atviras naujovėms, greičiausiai jis puikiai susitvarkys vienas išvykstamojoje stovykloje. 

Pernelyg nesijaudinkite, jei jūsų vaikas į stovyklą vyks vienas, be draugo ar draugės kompanijai palaikyti. Stovyklautojai, kurie atvyksta vieni, greičiau susiranda draugų, jiems nesunku priiminėti savarankiškus sprendimus, nes nereikia su niekuo tartis, jie lengviau įsilieja į grupines veiklas. Pirmomis dienomis solo stovyklautojams būna kiek nejauku, tačiau tai gan greit išsisprendžia ir ateityje baimės stovyklauti ar keliauti vienas toks vaikas greičiausiai nebeturės. 

Atkreipkite dėmesį, kad labai didelė dalis stovyklos sėkmės priklauso nuo stovyklautojo tėvų. Dažnas tėtis ir mama itin rūpinasi, kad tik vaikui stovykloje viskas būtų gerai, o besirūpindami neretai persistengia. Jei kaskart, nutikus nesėkmei ar vaikui pasidalinus įspūdžiais apie nepatikusias veiklas, lūkesčių neatitikusį maistą ir pan. būsite visu šimtu procentų vaiko pusėje, atimsite iš vaiko galimybę pačiam kritiškai įvertinti situaciją. Galbūt nesėkmė visai nebuvo nesėkmė ir tu įveikei savo baimę, nesvarbu, kad nelaimėjai pirmosios vietos varžybose? Galbūt veikla nepatiko todėl, kad tavo draugas buvo priskirtas į kitą grupę ir tu jauteisi vienišas? Galbūt maistas pasirodė neskanus, nes vėlavai pietauti ir viskas buvo atšalę? Labai svarbu dalyviui duoti suprasti, kad kiekviena situacija turi įvairių spalvų. Stovyklautojai, kurių tėvai nepriima kategoriškų sprendimų (viskas, paskutinis kartas tau stovykloje, nesąmonė kažkokia!) kur kas brandžiau suvokia įvairias situacijas, mokosi jas spręsti savarankiškai, ateidami pasikalbėti tiesiogiai su tuo, kas gali padėti (stovyklos vadovu, savanoriu, mokytoju), o ne kaupdami negatyvią informaciją viduje iki tol, kol galės išsilieti tėvams. 

Apie Anglų kalbos studijos organizuojamas dienos bei išvykstamąsias stovyklas daugiau skaitykite ČIA